پرسش‌های متداول۱۳۹۸/۶/۳ ،۰۴:۵۴:۵۶ +۰۴:۳۰

مراکز نوآوری

طرح تجاری (Business Plan) چيست؟۱۳۹۸/۶/۳ ،۰۵:۳۷:۴۲ +۰۴:۳۰

طرح تجاری شامل چشم انداز، ماموریت، اهداف و برنامه های یک شرکت در راستای اجراي ايده ي فناورانه از مرحله تحقيق تا توليد و بازار محصول می باشد. در اين طرح اقدامات واحد فناور از مرحله ارائه ايده تا مرحله تجاري سازي آن از جنبه هاي مختلف به دقت مورد بحث قرار مي گيرد.

مرکز نوآوری در دانشگاه صنعتی امیرکبیر چیست؟۱۳۹۸/۶/۳ ،۰۵:۴۱:۰۷ +۰۴:۳۰

مراکز نوآوری–تخصصی در حوزه‌های مختلف دانش‌بنیان به‌منظور حمایت، تقویت و ترویج فرهنگ و اخلاق کارآفرینی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر و هم­چنین بهره گیری از توانمندی و خلاقیت دانشجویان در تحقق روحیه نوآوری و کارآفرینی در فضای پرنشاط علمی دانشجویی در هر دانشکده در حال ایجاد می باشد.

مرکز رشد

ایده هایی که در مرکز رشد فناوری پذیرفته می شوند باید دارای چه ویژگی هایی باشند؟۱۳۹۸/۶/۳ ،۰۵:۱۷:۰۱ +۰۴:۳۰

مرکز رشد از ایده هایی حمایت می کند که مبتنی بر فناوری باشند و ضمن داشتن توجیه اقتصادی از پتانسیل بازار مناسبی نیز برخوردار باشند.

تعهدات شرکتها در قبال امکاناتي که در اختيار آنها گذاشته مي شود چيست؟۱۳۹۸/۶/۳ ،۰۴:۳۹:۵۰ +۰۴:۳۰

شرکت‌ها موظفند قوانين وضع شده براي استقرار در مرکز رشد را پذيرا باشند. شرکتهاي مستقر به هنگام عقد قرارداد متعهد مي شوند که پس از خروج کليه اعتبارات دريافتي را با شرایط در نظر گرفته شده توسط شوراي مرکز با ز پرداخت نمایند. همچنین شرکت ها موظفند گزارش عملکرد و پيشرفت خود را بر طبق برنامه زمانبندی جهت ارزيابي به مرکز رشد ارائه دهند.

تفاوت واحدهایی که در پارک علم و فناوری و مرکز رشد پذیرش می شوند چیست؟۱۳۹۸/۶/۳ ،۰۵:۱۵:۵۶ +۰۴:۳۰

واحدهایی که در پارک پذیرش می شوند باید علاوه بر داشتن سابقه و تجربه مناسب از توانایی مالی مناسب برای استقرار در ساختمان های چند مستاجره و یا ساخت و ساز در زمین های پارک برخوردار باشند.در حالیکه واحدهای مستقر در مرکز رشد عموما سالهای اولیه راه اندازی را طی می کنند و برای رشد و ورود به بازار تکنولوژی، نیاز به حمایت های مالی و پشتیبانی مرکز رشد دارند.

شرايط پذيرش واحدهاي فناور در مركز رشد چيست؟۱۳۹۸/۶/۳ ،۰۶:۰۱:۵۳ +۰۴:۳۰

به طور کلی وجود اهداف مدون و طبقه بندی شده، وجود تیم کاری و دارا بودن نیروی متخصص، داشتن سیاست گروه در تامین دانش فنی، نوآوری و سطح فناوری طرح، داشتن اطلاعات بازار و ابعاد مالی در دوره پیش رشد و برای ورود به دوره پیش رشد پویایی و رشد واحد فناور از لحاظ فنی و توسعه فناوری می‌باشد.

چه نوع آموزش هایی در مرکز رشد به واحدهای مستقر ارائه می شود؟۱۳۹۸/۶/۳ ،۰۴:۵۹:۳۷ +۰۴:۳۰

مرکز رشد دوره های آموزشی عمومی مرتبط با کسب و کار مانند اصول علمی بازاریابی، قوانین حقوقی و قراردادها، نگارش طرح تجاری ، اصول اولیه قانون تجارت، مدیریت و کنترل پروژه، قوانین مالیاتی و … را برگزار می کند.

دانش بنیان

شرايط پذيرش واحدهاي فناور در مركز هدایت شرکتهای دانش بنیان چيست ؟۱۳۹۸/۶/۳ ،۰۸:۵۶:۲۰ +۰۴:۳۰

به طور کلی وجود اهداف مدون و طبقه بندی شده، وجود تیم کاری و دارا بودن نیروی متخصص، داشتن سیاست گروه در تامین دانش فنی، گسترش سبد محصولات نوآورانه شرکت، داشتن گردش مالی سالانه بالای 1میلیارد تومان، داشتن تائیدیه دانش بنیان روی محصولات می باشد.

شرکت دانش بنیان دانشگاهی چه شرکتی است؟۱۳۹۸/۶/۳ ،۰۸:۵۲:۳۰ +۰۴:۳۰

شرکت‌های می باشند که در آن، اساتید فعال دانشگاه در آن سهام دارند و یا شرکت‌های دانش‌بنیانی که از مرحله‌ی رشد در مدیریت فناوری و توسعه نوآوری، خروج موفق داشته‌ و مایل به قرار گرفتن در چتر حمایتی دانشگاه می باشند.

شرکت دانش بنیان چه شرکتی است؟۱۳۹۸/۶/۳ ،۰۸:۴۹:۴۶ +۰۴:۳۰

شرکت‌ها و موسسات خصوصی یا تعاونی که در زمینه گسترش و کاربرد اختراع و نوآوری و تجاری‌سازی نتایج تحقیق و توسعه شامل (طراحی و تولید کالا و خدمات) که دارای گواهینامهی دانش‌بنیان می‌باشند.