افتتاح مرکز شتابدهی فینوداد شرکت داده ورزی سداد

 | تاریخ ارسال: 1400/9/14 | 

مرکز شتابدهی فینوداد در مراسمی با حضور دکترفرهاد فائز، مدیرعامل و سایر مدیران شرکت داده‌ورزی سداد، دکتر مهدی فقیهی مشاور مرکز نوآوری فینوداد، دکتراحمد معتمدی رییس، حسین حسینی معاون پژوهش و فناوری و دکتر علی نیک بخت رییس پارک علم وفناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر در برج فناوری ابن‌سینای این دانشگاه افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی سداد، مرکز نوآوری شرکت داده‌ورزی سداد (فینوداد)  خدمات آموزش، منتورشیپ و شتابدهی را به تیم‌های استارتاپی حوزه بانکداری ارائه خواهد کرد. همچنین حمایت‌های مالی، زیرساختی و فضای کار اشتراکی در اختیار این تیم‌ها قرار می‌گیرد، تا در یک دوره زمانی مشخص فرایند شتابدهی را طی ‌کنند و توانمندی‌های مورد نیاز برای ارائه خدمت به شرکت داده‌ورزی سداد، بانک ملی و سایر متقاضیان را کسب کنند. تیم‌هایی که در مرحله اول در این مرکز مستقر می‌شوند، در حوزه‌های بلاکچین، IOT، هوش مصنوعی و فناوری‌های دیجیتال در صنعت بانکداری فعال هستند.

در این مراسم، فرهاد فائز مدیرعامل شرکت داده‎‌ورزی سداد با اشاره به تلاش شرکت داده‌ورزی سداد و بانک ملی برای حمایت از استارتاپ‌های بانکی، این تلاش را در همراهی با روند داخلی و جهانی حمایت از شرکت‌های نوپا برای چابک‌سازی ارائه خدمات بانکی دانست و از دانشگاه امیرکبیر به عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌های کشور تشکر کرد. وی همچنین اظهار امیدواری کرد که با هم‌افزایی مرکز نوآوری فینوداد و دانشگاه امیرکبیر شرکت‌های استارتاپی و فین‌تکی، هر چه سریع‌تر وارد عرصه ارائه خدمات بانکی شوند و در چرخه خدمات مالی کشور فعال شوند.

سید احمد معتمدی رئیس دانشگاه امیرکبیر نیز در این مراسم گفت: دانشگاه امیرکبیر علاوه بر این که خودش دارای شتابدهنده است، ترجیح می‌دهد که شرکت‌های معتبر و بزرگ هم در دانشگاه حضور داشته باشند و به کمک هم کار حمایت از استارتاپ‌ها را انجام دهیم. در اکوسیستم دانشگاهی به تدریج مرز بین دانشگاه و جامعه از بین می‌رود و بخش‌های مختلف در دانشگاه فعال می‌شوند. وی همچنین از همکاری بانک ملی و شرکت داده‌ورزی سداد در راه‌اندازی این مرکز تشکر کرد و اظهار امیدواری کرد که سرمایه‌گذاران ریسک‌پذیر هم وارد این عرصه شده و تمام فعالیت‌های نوآورانه حوزه بانکی، تحت پوشش این مرکز قرار گیرند. وی افزود با توجه به تقاضاهای فراوان، به زودی برج فناوری شماره ۲ این دانشگاه هم افتتاح خواهد شد.

همچنین در این شورا گزارشی از فعالیت ۸ ساله مدیریت توسعه نوآوری و فناوری دانشگاه توسط رئیس پارک علم و فناوری ارائه شد.

در ادامه و پس پایان شورای پارک، جناب آقای دکتر معتمدی رییس دانشگاه از برج فناوری و نوآوری شماره ۲ و شرکت های مستقر در آن بازدید نمودند. شایان ذکر است که بهره برداری از این برج از ابتدای مهر ماه ۱۴۰۰ آغاز شده است.