روابط عمومی پارک علم وفن آوری دانشگاه امیر کبیر آغاز طرح ملی ترویج کارآفرینی با حدود ۳۰ هزار دانشجو

 | تاریخ ارسال: 1402/3/1 | 

آغاز طرح ملی ترویج کارآفرینی با حدود ۳۰ هزار دانشجو/ صاحب تجربه‌ها کارآفرینی را به دانشجویان می‌آموزند.

محمدعلی زلفی‌گل وزیر علوم تحقیقات و فناوری در گفت‌وگو با روابط عمومی پارک علم وفناوری  با تاکید بر اینکه یکی از برنامه‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری حرکت در راستای تبدیل علوم به فنون، خلق ثروت و مهارت‌افزایی در آموزش‌های دانشگاهی است، گفت: در این راستا چند طرح جدید رونمایی شده که یکی از آنها طرح ملی ترویج کارآفرینی است که در این طرح از دانشگاه‌ها حمایت مالی می‌شود تا دانشجویانی که علاقمند هستند در این طرح شرکت کنند با ثبت‌نام و حضورشان از آموزش‌های لازم در عرصه کارآفرینی بهره‌مند شوند.


 

زلفی‌گل‌خاطرنشان کرد: در طرح ملی ترویج کارآفرینی افرادی که در زمینه کارآفرینی صاحب تجربه هستند، دانشجویان را در زمینه کارآفرینی، شرایط کارآفرینی، نیازهای دانشی در عرصه کارآفرینی، آشنایی با نیازهای بازار، حضور در بازار و عرصه اشتغال آشنا می‌سازند تا در راستای افزایش کارآمادگی دانشجویان بتوانیم گام مؤثری برداریم.
 

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری یادآور شد: در این طرح به ازای هر دانشجو مبلغ یک میلیون تومان اختصاص می‌دهیم و خوشبختانه وزارت صنعت، معدن و تجارت هم در طرح ملی ترویج کارآفرینی پای کار آمده و در کمک کردن برای آموزش دانشجویان و معرفی اساتیدی که در زمینه کارآفرینی صاحب نظر هستند، کمک می‌کند. بنیاد ملی نخبگان هم علاقمند است که در این طرح حضور پیدا کند و خوشبختانه این طرح در حال جا افتادن است. این طرح در دوره اول هست که آغاز شده، مطمئن هستیم می‌توانیم برای دوره‌های بعد حمایت بیشتری کنیم و تعداد بیشتری از دانشجویان را در این طرح دعوت کنیم و شرایطی ایجاد کنیم تا در طرح ملی ترویج کارآفرینی حضور پیدا کنند.

وی خاطرنشان کرد: پیش‌‌بینی می‌کنیم اکثر دانشگاه‌ها در این طرح شرکت کنند و فکر می‌کنم در فاز اول حدود ۳۰ هزار دانشجو در این طرح شرکت کنند؛ البته در مرحله اول بیشتر دانشگاه‌های دولتی این کار را انجام می‌دهند و دانشگاه آزاد اسلامی هم برنامه‌های خاص خودش همانند طرح پویش اشتغال را دارد. تلاش می‌کنیم در سال‌های آینده طرح ملی ترویج کارآفرینی را توسعه دهیم و بستر را برای دانشجویان دولتی و غیردولتی مهیا کنیم.