پنج تیم برتر رویداد راه هوشمند معرفی شدند

 | تاریخ ارسال: 1402/10/2 | 
رویداد فناورانه راه هوشمند، با حمایت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و همکاری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، دانشگاه صنعتی امیرکبیر، پارک علم و فناوری دانشگاه امیرکبیر، ایده بازار امیرکبیر و جمعی از سازمان‌ها و نهادهای مرتبط از شهریورماه ۱۴۰۲ آغاز به کار کرد و در نهایت در ۲۹ آذر ماه به ایستگاه پایانی رسید.
این رویداد، فرصتی برای فناوران و ایده‌پردازان بود تا ایده‌ها، اختراعات، فناوری‌ها و محصولات خود را ارائه نموده و با سرمایه‌گذاران و سازمان‌ها و نهادهای مرتبط با حوزه توسعه‌ی فناوری راهداری و حمل و نقل هوشمند، جهت پیاده‌سازی ایده‌ها و طرح‌های نوآورانه و کاربردی خود ارتباط برقرار کنند.


هدف از برگزاری این رویداد، پیوند بین صاحبان ایده و فناوری، دانشگاه، صاحبان سرمایه و صنعت از یک‌ طرف و از طرف دیگر ایجاد زیرساخت جهت تجاری‌سازی طرح‌های کاربردی در این حوزه و به کارگیری آن‌ها درجهت ارتقا و خدمات‌رسانی هر چه بهتر به کاربران راه‌ها، بوده است.
در این راستا بیش از ۱۰۰ طرح فناورانه در ۱۰ محور به دبیرخانه این رویداد ارسال شد که در مرحله غربالگری اولیه، ۶۰ ایده و طرح به کارگاه‌های توانمندسازی رویداد راه یافتند. پس از اتمام کارگاه‌ها، بیش از ۴۰ فناور در دو گروه منتخب و فرصت مجدد در رویداد دمودی به رقابت با هم پرداختند.
در پایان این رویداد، ۱۸ تیم منتخب به رقابت و ارائه طرح در برابر هیئت داوران پرداختند که نهایتا به ۵ طرح منتخب رویداد جوایزی اهدا شد.


همچنین طی جلسات برگزار شده با حضور مسئولین سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، پارک علم و فناوری دانشگاه امیرکبیر و جمعی از سرمایه گذاران و شتابدهنده های حاضر در رویداد، تصمیماتی مبنی بر حمایت و بهره‌برداری از طرح‌های ارائه شده در رویداد راه هوشمند اتخاذ شد.


پنج طرح برتر رویداد عبارت­اند از: سامانه و اپلیکیشن بازدید میدانی ایمنی ترافیک، نرم افزار AID سفیر، طراحی و پیاده‌سازی سکوی جغرافیای سفرهای نوستالژیک با محور شبکه اجتماعی ملی سفر، سامانه‌های تردد شماری مبتنی بر پردازش سیگنال و جعبه سیاه خودرو