بایگانی بخش اخبار و رویدادها

img_yw_news
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ -

بازدید دانش آموزان منتخب کشور از پارک علم و فناوری

جمعی از دانش‌آموزان منتخب مدارس سمپاد کشور روز دوشنبه ۲۷ فروردین‌ماه ۱۴۰۳ از پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر به صورت حضوری و مجازی بازدید کردند. این دانش‌آموزان منتخبین کارسوق ملی فراگیر پیش ران نوآوری که به همت پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر و سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان توسط موسسه پرورش خلاقیت و نوآوری ایده‌ران ساماندهی شده بودند.

img_yw_news
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ -

افتتاح برج نشان

img_yw_news
یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲ -

دور همی های درس مدل های کسب و کار پلتفرمی با همکاری دانشکده مدیریت و پارک علم و فناوری دانشگاه امیرکبیر

دور‌همی‌ درس مدل‌های کسب و کار پلتفرمی با همکاری دانشکده مدیریت و پارک علم و فناوری دانشگاه امیرکبیر

img_yw_news
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ -

برگزاری دوره آموزشی مدیریت مالی برای مدیران غیرمالی

امروزه اهمیت دوره مدیریت مالی برای مدیران غیرمالی بر کسی پوشیده نیست زیرا مدیریت پول برای سازمان‌­ها امری بسیار حیاتی است. در تمامی سازمان‌­های بزرگ، رسیدگی به این امور بر عهده حسابداران و مدیران مالی است که به صورت تخصصی با مسائل مربوط به مدیریت سرمایه آشنا هستند. با این حال، آشنایی با این مبحث به مدیران غیرمالی نیز ضروری می­ نماید. دوره آموزش مدیریت مالی برای مدیران غیرمالی می تواند سازمان را چند گام جلوتر از آنچه هست، پیش ببرد. درک جامع از مفاهیم کلیدی مالی کسب و کار به مدیران غیرمالی، تصمیم گیری آنها در شرایط خاص را مؤثر کرده و آنها را به اهداف و مقاصد نهایی خود نزدیک می­کند.  

img_yw_news
یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ -

دورهمی درس کسب و کارهای پلتفرمی با همکاری دانشکده مدیریت و پارک علم و فناوری امیرکبیر

دورهمی درس کسب و کارهای پلتفرمی با همکاری دانشکده مدیریت و پارک علم و فناوری امیرکبیر با حضور حامد تاج الدین بنیانگذار و مدیرعامل سنا گستر سبز (آچاره و اوبار) در تاریخ ۶ آذر ۱۴۰۲ در برج فناوری ابن سینا برگزار گردید. در این دورهمی حامد تاج الدین در خصوص داستان شکل گیری، مراحل رشد و شکست­‌ها و موفقیت­ های خود در این مسیر توضیح داد که مورد استقبال شرکت کنندگان قرار گرفت.  

img_yw_news
سه شنبه ۷ آذر ۱۴۰۲ -

نشست آشنایی با «بوت‌کمپ کارآفرینی»

صندوق نوآوری و شکوفایی با همکاری کارخانه نوآوری آمپر و دانشگاه امیرکبیر، نشست آشنایی با «بوت‌کمپ کارآفرینی» را در آذرماه جاری برگزار می‌کند به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، نشست آشنایی با بوت‌کمپ کارآفرینی (هوشمندسازی خودرو و صنعت حمل‌ونقل) ویژه دانشجویان، دانش‌آموختگان، اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌ و سایر علاقه‌مندان، روز دوشنبه ۱۳ آذر ماه در دانشگاه امیرکبیر برگزار می‌شود. 

img_yw_news
یکشنبه ۵ آذر ۱۴۰۲ -

گزارشی از دور ه همی‌های برگزار شده در پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی امیر کبیر

گزارشی از دوره همی‌های برگزار شده در پارک علم وفناوری دانشگاه صنعتی امیر کبیر دورهمی­‌های درس مدل­های کسب و کار پلتفرمی با همکاری دانشکده مدیریت و پارک علم و فناوری دانشگاه امیرکبیر هر هفته دوشنبه­‌ها در برج فناوری ابن سینا برگزار می­گردد. در این دورهمی­‌ها هر هفته بنیانگذار و مدیرعامل یکی از استارتاپ‌های موفق به بیان داستان شکل­‌گیری، مراحل رشد، شکست‌ها و موفقیت­‌های خود می­‌پردازد. تاکنون ۳ دورهمی در تاریخ­‌های ۱۵، ۲۲ و ۲۹ آبان ۱۴۰۲ به شرح ذیل برگزار شده است.  

img_yw_news
یکشنبه ۵ آذر ۱۴۰۲ -

نشست شرکت‌های ریلی و صنعتی برای بازاریابی و فروش

 به نقل از پایگاه خبری ریل نیوز: نشست مدیران عامل شرکت‌های ریلی وصنعتی در قالب طرح جامع بازاریابی و فروش طی پنج روز در پارک علم و فناوری دانشگاه امیرکبیر برگزار می‌شود.

img_yw_news
چهارشنبه ۱ آذر ۱۴۰۲ -

رویداد یک روزه  سرمایه‌گذاری با حضور سرمایه‌گذاران مجموعه متاورس نور در پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار گردید

رویداد یک روزه  سرمایه‌گذاری با حضور سرمایه‌گذاران مجموعه متاورس نور در پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار گردید. در این رویداد که با حضور شرکت‌های فناور مستقر در پارک برگزار شد  ۱۰ شرکت طرح‌های برتر خود را ارائه کردند که با استقبال سرمایه‌گذاران مواجه گردید پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر (مادر دانشگاه‌های صنعتی کشور) با استقرار شرکت‌های فناور و جذاب، آمادگی دارد که میزبان سرمایه‌گذاران حوزه نوآوری و فناوری باشد.

img_yw_news
سه شنبه ۲۳ آبان ۱۴۰۲ -

مدیریت مالی برای مدیران غیر مالی

مدیریت مالی برای مدیران غیر مالی

img_yw_news
سه شنبه ۲۳ آبان ۱۴۰۲ -

اولین رویداد فرصت تامین سرمایه برای شرکت های پارک علم وفناوری دانشگاه صنعتی امیر کبیر

اولین رویداد فرصت تامین سرمایه برای شرکت های پارک علم وفناوری امیر کبیر 

img_yw_news
چهارشنبه ۱۷ آبان ۱۴۰۲ -

پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر و شرکت توسعه دانش‌بنیان سینا (بنیاد مستضعفان )تفاهم‌نامه امضا کردند.

پارک فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیربا شرکت توسعه دانش‌بنیان سینا (بنیاد  مستضعفان )تفاهم‌نامه امضا کردند گروه سرمایه گزاری سینا به عنوان بازوی سرمایه‌گذاری خطرپذیر بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی با پارک فناوری دانشگاه صنعت امیرکبیر تفاهم‌نامه همکاری امضا کرد.  

img_yw_news
یکشنبه ۱۴ آبان ۱۴۰۲ -

برگزاری رویداد جدید مدریک آکادمیک

برگزاری رویداد جدید مدریک آکادمیک

img_yw_news
یکشنبه ۱۶ مهر ۱۴۰۲ -

قرارداد ما بین پارک علم و فناوری امیر کبیر و مرکز نوآوری ارج برای ایجاد پردیس مشترک؛

قرارداد ما بین پارک علم و فناوری امیر کبیر و مرکز نوآوری ارج برای ایجاد پردیس مشترک؛پردیس نوآوری(ارج) با همکاری پارک علم وفناوری دانشگاه صنعتی امیر کبیر راه اندازی می شود.پردیس نوآوری لوازم خانگی (ارج) با انعقاد قرارداد مشترک بین پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر، شرکت ارج راه اندازی می شود. 

img_yw_news
دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲ -

نخستین رویداد مشاوره، عارضه یابی ، تحلیل و ارائه راهکار به شرکت ها ، پرسنل و فعالان حوزه فناوری در دانشگاه صنعتی امیرکبیر

نخستین رویداد مشاوره، عارضه یابی ، تحلیل و ارائه راهکار به شرکت ها ، پرسنل و فعالان حوزه فناوری در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می‌گردد. این رویداد یک روزه که بصورت رایگان در تاریخ یازده هم آبان ماه سال جاری با حضور بیش از ۵۰ حقوقدان و فعال حوزه فناوری به میزبانیهاب بین المللی فناوری و نوآوری  ایران و پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می گردد،  به شرکت ها ، تیم ها و فعالان حوزه فناوری در حوزه های مختلف چون امور حقوقی ، بازاریابی و بیمه ، مالیاتی، ثبت شرکت و دیگر حوزه ها بصورت رایگان مشاوره خواهد داد.

img_yw_news
یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲ -

بازدید رِئیس دانشگاه واسط عراق از پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی امیر کبیر

بازدید رئیس دانشگاه واسط عراق از پارک علم و فناوری  دانشگاه صنعتی امیر کبیر  دکتر مازین الحسنی رئیس دانشگاه واسط عراق  و دکترعلی ناصر هیلو رییس دانشکده مهندسی این دانشگاه و هیات همراه ایشان از دانشگاه صنعتی امیرکبیر و برج فناوری پارک بازدید کردند. در این بازدید زمینه‌های همکاری علمی، آموزشی و اجرای پروژه های فناورانه مورد بررسی قرار گرفت.  

img_yw_news
شنبه ۸ مهر ۱۴۰۲ -

اولین سمینار تخصصی کارآفرینی در صنعت تجهیزات پزشکی و آرایشی بهداشتی

اولین سیمنار تخصصی کارآفرینی در صنعت تجهیزات پزشکی و آرایشی بهداشتی شرکت در این سمینار، فرصتی استثنائی جهت دریافت دانش عمیق تر در صنعت های تجهیزات پزشکی و آرایشی بهداشتی است. همچنین شما با شرکت در این سمینار میتوانید با تکمیل پرسشنامه ای نسبت به انتخاب دقیق تر مسیر حرفه ای آینده ی خود مشورت های تخصصی دریافت نمایید. علاوه بر این، این رویداد یک فرصت واقعی جهت آشنایی با فعالان و علاقه مندان به کارآفرینی در صنعت های تجهیزات پزشکی و آرایشی بهداشتی است.

img_yw_news
سه شنبه ۴ مهر ۱۴۰۲ -

مهلت دریافت طرح در نخستین رویداد فناورانه راه هوشمند تا ۲۰ مهر ماه ۱۴۰۲ تمدید شد.

تمدید مهلت دریافت طرح نخستین رویداد فناورانه راه هوشمند مهلت دریافت طرح در نخستین رویداد فناورانه راه هوشمند تا ۲۰ مهر ماه ۱۴۰۲ تمدید شد. به گزارش سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، با توجه به درخواست ها و پیگیری های صورت گرفته از جانب ایده پردازان، دانشجویان و فناوران عزیز، مهلت ارسال طرح در رویداد فناورانه راه هوشمند، تا ۲۰ مهر ماه سال جاری، تمدید شد.  

img_yw_news
چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۲ -

دستکش هوشمند واقعیت مجازی؛ افزایش توانایی و ارتقای مهارت حرکتی دست و انگشتان

دستکش هوشمند واقعیت مجازی؛ افزایش توانایی و ارتقای مهارت حرکتی دست و انگشتان توسط یکی شرکت های دانش بنیان پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی امیر کبیر ساخته شد.یکی از شرکت های مرکز نوآوری  پزشکی موفق به ساخت دستکش هوشمند واقعیت مجازی شد.افزایش توانایی و ارتقای مهارت حرکتی مچ و انگشتان دست برای بسیاری از افراد با مشاغل گوناگون و همچنین کم‌­توانان حرکتی که به خاطر مشکلات عصبی و یا عضلانی آسیب پذیرند ، علت و جرقه اصلی ایده ساخت دستکش هوشمند واقعیت مجازی­ست. 

img_yw_news
چهارشنبه ۸ شهریور ۱۴۰۲ -

نشست تخصصی در حوزه ایمنی و آتش نشانی هوشمند در حوزه صنعت احداث

نشست تخصصی در حوزه ایمنی و آتش نشانی هوشمند در حوزه صنعت احداث روز یکشنبه ۲۹ مرداد ماه، نشست تخصصی و مشترک پارک علم و فناوری دانشگاه امیرکبیر و مرکز توسعه بازار نوآوری زی در حوزه‌های ایمنی و آتش نشانی هوشمند در صنعت احداث با حضور شرکت های متقاضی فناوری در برج فناوری ابن سینا برگزار گردید.  

img_yw_news
شنبه ۴ شهریور ۱۴۰۲ -

تمدید طرح ملی کارآفرینی تا ۱۵ مهر ماه

طرح ملی کار آفرینی تا ۱۵ مهر ماه تمدید شد

img_yw_news
شنبه ۲۸ مرداد ۱۴۰۲ -

بازدید های هفتگی دانش آموزی

بازدید های هفتگی دانش آموزی در پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی امیر کبیر پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی امیر کبیر در راستای اجرای مسئولیت اجتماعی خود، توسعه سرمایه های انسانی و ترویج فرهنگ کارآفرینی فناورانه اقدامات ترویجی خود را در حوزه دانش آموزی گسترش میدهد . در این راستا و جهت آشنایی دانش آموزان با فرصت های ایجاد کسب و کار در و هدایت صحیح تحصیلی و شغلی سلسله بازدید‌های دانش‌آموزی در دستور کار پارک قرار گرفته است. پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر تا کنون میزبان دانش آموزان منتخب از سراسر کشور بوده است. هم چنین در جدیدترین برنامه، بازدیدهای منظم هفتگی برای بازدید دانش آموزان مدرسه ماندگار البرز در سه شنبه های هر هفته برنامه ریزی شده است.  دومین هفته از بازدیدهای دانش‌آموزی با حضور ۳۰ دانش آموز به همراه معلم پژوهشی دبیرستان روز سه شنبه ۲۴ شهریور ماه در محل برج فناوری ابن سینا برگزار شد.

img_yw_news
دوشنبه ۹ مرداد ۱۴۰۲ -

بازدید دانشجویان واحد بین الملل دانشگاه صنعتی امیر کبیر از پارک علم وفناوری دانشگاه

بازدید دانشجویان واحد بین الملل دانشگاه صنعتی امیر کبیر از پارک علم وفناوری دانشگاه در این بازدید رئیس پارک علم وفناوری دانشگاه صنعتی امیر کبیر  آقای دکتر سید فرهنگ فصیحی و دکتر آرزو رئیس واحد بین الملل بازدیدکنندگان را همراهی کردند.

img_yw_news
چهارشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۲ -

رویداد بازاریابی و فروش مستقیم محصولات دانش بنیان و فناور

رویداد بازاریابی و فروش مستقیم محصولات دانش بنیان و فناور

img_yw_news
شنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۲ -

تمدید طرح دستیار فناوری

تمدید طرح دستیار  فناوری تا بیست و هشتم تیرماه

img_yw_news
شنبه ۱۷ تیر ۱۴۰۲ -

طرح ملی ترویج کارآفرینی

طرح ملی ترویج کارآفرینی شبه یادگیری و توسعه مهارت های کارآفرینی دانشجویان

img_yw_news
شنبه ۱۰ تیر ۱۴۰۲ -

طرح ملی ترویج کارآفرینی هدایت دانش آموختگان به سمت کسب و کارهای مبتنی بر دانش

رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: هدف اصلی از اجرای طرح ملی ترویج کارآفرینی هدایت دانش آموختگان به سمت کسب و کارهای مبتنی بر دانش است. به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر: سید دکتر فرهنگ فصیحی در نشست خبری فراخوان طرح ترویج کارآفرینی که درمحل وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری برگزار شد  اظهار داشت: طرح ملی ترویج کارآفرینی برای افراد در شرف فارغ التحصیلی  برنامه ریزی شده است. مخاطبان این طرح ملی دانشجویان سال‌های سوم و چهارم دوره کارشناسی، دانشجویان سال آخر دوره کارشناسی ارشد و دانشجویان دکتری بعد از گذراندن دروس دانشگاهی هستند.   

img_yw_news
سه شنبه ۶ تیر ۱۴۰۲ -

کنگره سلامت هوشمند

کنگره سلامت هوشمند  با مدیریت هوشمند، تجهیزات و طراحی بیمارستانی

img_yw_news
دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۲ -

تاسیس پردیس مشترک دانشگاه پیام نور استان تهران با پارک علم و فناوری دانشگاه امیر کبیر

قرارداد همکاری بین دانشگاه پیام نور استان تهران و پارک علم و فناوری دانشگاه امیر کبیر برای تاسیس پردیس علم و فناوری مشترک در ستاد استان تهران اجرایی شد. به گزارش روابط عمومی  پارک علم وفناوری دانشگاه صنعتی امیر کبیر دکتر فصیحی رئیس پارک علم وفناوری گفنتد: عزم وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در راستای هم افزایی ظرفیت های مجموعه های مختلف گام بزرگی در راستای استفاده بهره ور از منابع و ایجاد ارزش بیشتر میان مجموعه های دارای ظرفیت مکمل است رئیس پارک علم و فناوری امیرکبیر تصریح کردند که این قرارداد، اولین پردیس دانشگاهی مشترک ایجاد شده در وزات علوم است. پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر پیش از این نیز تفاهم نامه ایجاد پردیس مشترک با مجموعه صنعتی ارج را منعقد کرده است.  

img_yw_news
یکشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۲ -

مصاحبه با سرکار خانم مهندس فرجی رئیس اداره پذیرش و نظارت بر طرح ها در ارتباط با طرح دستیار فناوری

طرح دستیار فناوری با حمایت معاونت فناوری و نوآوری وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری و راهبری پارک های علم و فناوری، فرصت کسب مهارت‌های مرتبط با کارآفرینی، کار تیمی، دانش تجاری و پیشگامی در عرصه فناوری و نوآوری را فراهم می‌نماید. دانشجویان با شرکت در این طرح تجربه همکاری با شرکت های فناور فعال در پارک علم و فناوری را کسب کرده و علاوه بر تجربه عملی دانش آموخته شده در دانشگاه با فضای ایجاد کسب و کار و مسائل مدیریتی ایجاد کسب و کارها در محیط واقعی آشنا می‌شوند. شرکت‌های فناور عضو پارک علم و فناوری نیز با شرکت در این طرح می‌توانند از دانشجویان مستعد و علاقمند به همکاری جهت انجام فعالیت های تخصصی استفاده نمایند.  

img_yw_news
شنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۲ -

طرح دستیار فناوری  شرکت های فناور و دانش بنیان تمدید شد

طرح دستیار فناوری شرکت های فناور و دانش بنیان میزبان  دانش جویان مقاطع تحصیلی مختلف به عنوان مهارت آموز با حمایت پارک علم وفناوری از شرکت های دانش بنیان

img_yw_news
شنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۲ -

دوره آموزشی ارزش گذاری مالی نوعیار

دوره آموزشی ارزش گذاری مالی نوعیار این دوره از تاریخ ۱۱تا ۱۳ تیرماه ۱۴۰۲ در پارک علم وفناوری دانشگاه صنعتی امی کبیر برگزار می گردد.

img_yw_news
چهارشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۲ -

طرح دستیار فناوری

طرح دستیار فناوری  شرکت های فناور و دانش بنیان میزبان  دانش جویان مقاطع تحصیلی مختلف به عنوان مهارت آموز با حمایت پارک علم وفناوری از شرکت های دانش بنیان

img_yw_news
سه شنبه ۲ خرداد ۱۴۰۲ -

چهارمین نمایشگاه و کنفراس شهر هوشمند

چهارمین نمایشگاه و کنفراس شهر هوشمند

img_yw_news
دوشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۲ -

آغاز طرح ملی ترویج کارآفرینی با حدود ۳۰ هزار دانشجو

  محمد علی  زلفی گل ،وزیر علوم تحقیقات و فناوری  به همراه معاونین و هم چنین  رییس دانشگاه امیرکبیر  و رییس پارک فناوری ضمن بازدید از شرکت های دانش بنیان طرح ملی ترویج کار آفرینی را افتتاح کرد . وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: در طرح ملی ترویج کارآفرینی افرادی که در زمینه کارآفرینی صاحب تجربه هستند، دانشجویان را در زمینه کارآفرینی، شرایط کارآفرینی، نیازهای دانشی در عرصه کارآفرینی، آشنایی با نیازهای بازار، حضور در بازار و عرصه اشتغال  آشنا می‌سازند تا در راستای افزایش کارآمادگی دانشجویان بتوانیم گام مؤثری برداریم.

img_yw_news
شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ -

رشد تولید و مهار تورم در گروی فناوری است

رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: رشد تولید اگر در مسیر فناوری و ایجاد ارزش افزوده باشد، خود به خود می تواند به مهار تورم کمک کند. دکتر فرهنگ فصیحی لنگرودی، رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر در گفتگو با سیناپرس گفت: امسال برنامه های و سیاست های مختلفی از جمله زمینه سازی بیشتر برای کمک به فعالیت شرکت های فناور، پیرامون تحقق شعار” مهار تورم و رشد تولید” در دستور کار خود قرار داده ایم.

img_yw_news
سه شنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ -

اولین نمایشگاه فناوری‌ها و محصولات محرومیت زدا (آبادیران)

اولین نمایشگاه فناوری‌ها و محصولات محرومیت زدا (آبادیران)  مشارکت "بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی" ، "کمیته امداد امام خمینی (ره)" و "بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام(ره)"  ، را از تاریخ ۲۳ لغایت ۲۵ خرداد ماه سال ۱۴۰۲ برگزار می‌نماید. این نمایشگاه در ۵ بخش مسکن و زیرساخت‌های توسعه روستایی / کشاورزی، دامپروری و شیلات / ماشین آلات کوچک مقیاس (جهت ایجاد اشتغال) / سلامت، بهداشت و توانبخشی / فناوری‌های آموزشی در محل مصلی امام خمینی (ره) تهران برگزار خواهد شد.  

img_yw_news
پنجشنبه ۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ -

پردیس نوآوری(ارج) با همکاری پارک علم وفناوری دانشگاه صنعتی امیر کبیر راه اندازی می شود

پردیس نوآوری(ارج) با همکاری پارک علم وفناوری دانشگاه صنعتی امیر کبیر راه اندازی می شود. با انعقاد تفاهم نامه ۳جانبه ای؛ پردیس نوآوری(ارج) با همکاری پارک علم وفناوری دانشگاه صنعتی امیر کبیر راه اندازی می شود پردیس نوآوری لوازم خانگی (ارج) با انعقاد تفاهم نامه مشترک بین پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر، شرکت ارج و صمت راه اندازی می شود.  

img_yw_news
دوشنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ -

برگزاری دومین فستیوال ملی ایده بازار فناوری سلامت

برگزاری دومین فستیوال ملی ایده بازار فناوری سلامت دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در راستای اجرایی سازی و تحقق شعار سال و با هدف “مهار تورم و رشد تولید” محصولات و یا خدمات فناورانه سلامت محور اقدام به برگزاری “دومین فستیوال ملی ایده بازار فناوری سلامت” نموده است. این رویداد با همکاری دانشگاه علوم پزشکی ایران و مرکز تبادل فناوری ایده بازار امیرکبیر در خرداد ماه سال جاری در محل مرکز بین المللی همایش‌های رازی برگزار خواهد شد.

img_yw_news
یکشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ -

تیم فناور ربوپلی تکنیک ایران، مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر موفق به طراحی و ساخت یک ربات ترولی بیمارستانی شد.

تیم فناور ربوپلی تکنیک ایران ، یکی از تیم های مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر موفق به طراحی و ساخت یک ربات ترولی بیمارستانی شد‌. این ربات متحرک هولونومیک با چهار چرخ مکانوم توانایی مانور حرکتی در تمام جهات را دارد و بر روی آن یک ترولی اورژانس بیمارستانی که دارای نگهدارنده ی سٌرٌم می باشد قرار گرفته است.

img_yw_news
سه شنبه ۱۶ اسفند ۱۴۰۱ -

روز درختکاری در «ساختمان نشان» پارک علم وفناوری دانشگاه صنعتی امیر کبیر

پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی امیر کبیر با همکاری بنیاد علمی، آموزشی، فرهنگی، قلم چی در ساختمان «نشان» واقع در خیابان برزگهمر با حضور سرپرست روابط عمومی و جمعی از کارشناسان پارک علم وفناوری دانشگاه صنعتی امیر کبیر و نمایندگانی از بنیاد قلم چی با کاشت درختچه های روز درخت کاری را گرامی داشتند 

img_yw_news
شنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۱ -

رویداد تانا در پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی امیر کبیر برگزار شد

رویداد توسعه اکوسیستم نوآوری استان ها(تانا) دهم اسفند ماه ۱۴۰۱ در پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی امیر کبیر برگزار شد. به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری دانشگاه امیر کبیر، رویداد توسعه اکوسیستم نوآوری استان‌ها (تانا) دهم اسفند ماه ۱۴۰۱ در پارک علم و فناوری با هدف رفع نیازها و چالش ها، از صنعت تا فناوری در محورهای مختلف برگزار شد. رویداد تانا که به عنوان مجموعه ای از اقدامات تعریف می شود، با حمایت معاونت فناوری و نوآوری وزارت علوم، سیاست گذاری و راهبری ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان استان‌ها و برنامه ریزی و اجرای پارک علم و فناوری در دانشگاه صنعتی امیر کبیر برگزار شد.

img_yw_news
شنبه ۶ اسفند ۱۴۰۱ -

اولین اردوی بازی سازی رایانه ای در جزیره کیش

اولین اردوی بازی سازی رایانه ای در جزیره کیش۶۰ساعت آموزش بازی سازی رایانه ای (رایگان) 

img_yw_news
سه شنبه ۲ اسفند ۱۴۰۱ -

حضور یازده هفته ای کمپ شکوفا در پارک علم وفناوری امیر کبیر

مراسم اختامیه کمپ شکوفا با میزبانی پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی امیر کبیر در تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۲۷ در آمفی تئاتر دانشکده صنایع برگزار شد. در این مراسم که حدود پنج ساعت به طول انجامید گروه های منتخب باحضور همراهان و والدین به صورت مهمان به ارائه ایده های خود برای آینده  و مقداری نزدیکی این ایده ها با واقعیت های مورد نیاز کشور پرداختند. که توسط داوران مورد ارزیابی قرار گرفت و نقاط قوت و ضعف آنها مورد بررسی و اصلاح برخی موارد به صاحبان ایده انتقال داده شد. در کل هدف از برگزاری این کمپ در این زمان آشنا شدن دانش آموزان مناطق مختلف  آموزش و پرورش و چالش های آنها در آینده مورد نظر بوده است.

img_yw_news
یکشنبه ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ -

انعقاد تفاهم نامه میان پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر و بانک ملی ایران

‌تفاهم نامه ای بین پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی امیرمبیر و بانک ملی ایران با هدف توسعه همکاری در زمینه نوآوری های مرتبط با فناوری های بانکی منعقد شد.

img_yw_news
یکشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۱ -

رویدادعرضه محور راهکارهای بهینه سازی مصرف انرژی

محور های رویداد بهینه سازی مصرف گاز طبیعی بهینه سازی مصرف فراوده های نفتی بهینه سازی مصرف برق و انرژی های تجدید پذیر طرح های مبتنی بر پلتفرم های انرژی و اینترنت اشیا

img_yw_news
شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱ -

نخستین قرارداد احیای چاه‌های کم‌بازده و ازدیاد برداشت نفت تنفیذ شد

نخستین قرارداد احیای چاه‌های نفتی کشور با امضای رئیس پارک فناوری و نوآوری نفت و گاز به نمایندگی از شرکت ملی نفت ایران و مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان دیاکو انرژی در پارک علم وفناوری دانشگاه صنعتی امیر کبیر تنفیذ شد.

img_yw_news
سه شنبه ۴ بهمن ۱۴۰۱ -

بازدید کارمندان جدید الورود دانشگاه صعنتی امیر کبیر از پارک علم وفناوری

 در این بازدید یک معرفی اجمالی ازپارک علم وفناوری دانشگاه  صنعتی امیر کبیر برای بازدید کنندگان صورت گرفت که شرکت های موجود و نحوه کارکرد شتاب دهنده ها آشنا شدند.

img_yw_news
دوشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۱ -

مهارت های توسعه کسب و کار

برگزاری دوره مهارت های نرم فناوری و نوآوری برای توسعه کسب و کاربا تخفیف ویژه برای شرکت‌های دانش‌‌بنیان و واحدهای فناور عضو پارک علم و فناوری دانشگاه و دانشجویان 

img_yw_news
چهارشنبه ۲۸ دی ۱۴۰۱ -

برگزاری دوره های کارگاهی و آموزشی توسط شتابدهنده ماینتک

برگزاری دوره های کارگاهی و آموزشی  توسط شتابدهنده مایینتک در پارک علم و فنا.وری دانشگاه صنعتی امیر کبیر

img_yw_news
سه شنبه ۲۷ دی ۱۴۰۱ -

بازدید هلدینگ severstal روسیه از پارک علم وفناوری دانشگاه صنعتی امیر کبیر

 دکتر فصیحی  رئیس پارک علم و فناوری تاکید کردند که دانشگاه صنعتی امیر کبیر و پارک علم وفناوری آماده همکاری در زمینه های معدن، فولاد و تکنولوژی با شرکت سیورستال هستند.

img_yw_news
شنبه ۱۷ دی ۱۴۰۱ -

استقرار در ماینتک

مزایا استقرار در ماینتک استقرار در برج فناوری امیر کبیر دسترسی آسان به وسایل حمل و نقل عمومی در مرکز شهر فضای اشتراکی همراه با اینترنت امکان سرمایه گذاری بر روی پروزه ها

img_yw_news
سه شنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۱ -

فراخوان رویداد پیوند

فراخوان رویداد پیوند:  صندوق نوآوری و شکوفایی با همکاری جهاد دانشگاهی علم و صنعت برگزار می کند

img_yw_news
سه شنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۱ -

برگزاری دوره آموزشی کسب و کار با همکاری شهرداری تهران

کمپ آموزشی شکوفا یک کمپ آموزشی ۷ هفته ‏ای است که هر هفته شامل نیم  روز آموزشی (۴ ساعت) خواهد بود. همچنین، یک دمو دی (روز ارائه) نیز در هفته هشتم برای این کمپ در نظر گرفته شده است. مخاطبان این دوره تعداد ۶۰ نفر از پسران علاقمند و با استعداد در بازه سنی ۱۲ تا ۱۷ سال هستند که توسط شهرداری‏ های مناطق ۲۲ گانه شهر تهران برای حضور در کمپ معرفی شده اند.

img_yw_news
یکشنبه ۲۷ آذر ۱۴۰۱ -

حضور ۱۵ شرکت دانش بنیان در نمایشگاه بین المللی

همزمان با پایان یافتن بیست و سومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار، غرفه دانشگاه صنعتی امیرکبیر کسب  امتیاز عالی  از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به عنوان غرفه برتر معرفی شد. به گزارش روابط عمومی پارک، ۱۵ شرکت دانش بنیان درغرفه دانشگاه حضور پررنگ داشتند، که از سوی وزارت علوم غرفه دانشگاه صنعتی امیرکبیر در بیست و سومین  نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار به عنوان غرفه برتر این نمایشگاه‎ انتخاب و معرفی شد.  

img_yw_news
سه شنبه ۱ آذر ۱۴۰۱ -

طرح تانا با حضور نمایندگان پارک های علم و فناوری استان تهران

جلسه هماهنگی برگزاری رویداد تانا استان تهران با همکاری پارک های علم و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دانشگاه تهران، دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه تربیت مدرس با حضور جناب آقای دکتر صفدری رنجبر مشاور معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم،تحقیقات و فناوری در برج فناوری ابن سینا پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد.  

img_yw_news
یکشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۱ -

بازدید مشاور مهندسی ایران خودرو از پارک علم و فن آوری دانشگاه صنعتی امیر کبیر

 بازدیدمشاور مهندسی ایران خودرو از شرکت­ های دانش بنیان در حوزه صنعت در پارک علم وفناوری دانشگاه امیر کبیر  انجام شد. و  شرکت ­های کیمیاگهر، ریز سامانه­ های سبز آینده، نیوساد و پژوهشکده هوافضا  در این دیدار با آقای مهندس حدادی برهمکاری صنعت با شرکت های دانش بنیان تاکید کردند. و نیز، توانایی ­های لازم بر حوزه داخلی و همچنین دانشگاه مورد ارزیابی  قرار گرفت و آقای دکتر فصیحی رییس پارک علم وفناوری دانشگاه صنعتی  امیر کبیر گفت : آنچه یک صنعت را بی شک پیش خواهد برد تکیه بر دانش فنی داخلی و تکنو لوژی های به روز دنیا است که بدون شک جوانان و دانشجویان در این زمینه پیشتاز هستند و گام های عملی زیادی تاکنون برداشته شده است دکتر امید رضایی فر معاون فناوری­ و­نوآوری وزارت علوم: هم بر این اصل که پناسیل تولید داخلی بر اساس تکنولوژی روز جهان واقعا در ایران وجود دارد و باید در این زمینه به جوانان،به خصوص در عرصه صنعت میدان داد و خود پرچم دار علم و صنعت هستند. ضمنا در جریان این بازدید مشاور مهندسی ایران خودرو جناب آقای مهندس حدادی با شرکت­های حاضر در زمینه­­ های سنسورها، باطری های لیتیومی، و کیسه ­های هوا در خوردرو ها در صنعت نساجی مورد بحث و گفتگو قرار گرفت و به نتایج مهمی در این زمینه برای همکاری بیشتر با این شرکت های دانش بنیان  حاصل گردید.  

img_yw_news
چهارشنبه ۱۸ آبان ۱۴۰۱ -

دوره پرورش ۲۰۰ کارآفرین جوان

با هدف توانمند سازی ، ارتقای دانش و پرورش ایده های نوآورانه و خلاقانه برای رونق کسب و کارها و تجاری سازی محصولات یک دوره آموزشی تحت عنوان " دوره پرورش ۲۰۰ کارآفرین جوان " در کشور برگزار می شود. فعالان شرکت های استارتاپی و دانش بنیان درحوزه علوم و فن آوری های شناختی و دانشجویان علاقه مند این حوزه می توانند از این فرصت آموزشی برای ارتقای دانش و توانمند سازی بازار کسب و کار و توسعه ایده های خلاقانه استفاده نمایند.   در این دوره آموزشی آنلاین " خلاقیت و نوآوری" ، "تفکر سیستمی "، " مدیریت مالی "، " تدوین  برنامه  بازار یابی "،  " کار تیمی "، " مدیریت برند" و " تدوین طرح کسب و کار" توسط اساتید و متخصصان فنی و صنعتی  برای افراد دارای ایده های خلاقانه در حوزه کسب و کار در یک بازه زمانی که ۱۱۲ ساعت ادامه می یابد، آموزش داده می شود.   این رویداد آموزشی – پرورشی ، براساس انتخاب سازمان بین المللی تجارت (ITC)  از سوی سازمان مدیریت صنعتی ایران برگزار و بودجه آن نیز توسط اتحادیه اروپا در چارچوب "پروژه توسعه تجارت میان جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اروپا : کمک های فنی ، ظرفیت سازی و زنجیره ارزش مرتبط با تجارت " تامین شده و برای شرکت کنندگان در دوره رایگان است . علاقه مندان می توانند برای شرکت در این دوره از طریق لینک  https://edu.imi.ir/TCenter ثبت نام  نمایند. برای اطلاعات بیشتر به شماره ۲۲۰۲۴۴۶۵ تماس حاصل فرمایید.  

img_yw_news
دوشنبه ۹ آبان ۱۴۰۱ -

فراخوان ایده های فناورانه حوزه زیبایی پوست و مو

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر  نخستین فستاک «ایده‌های فناورانه حوزه زیبایی، پوست و مو» با هدف حمایت از ایده های فناروانه و توسعه محصولات بومی حوزه زیبایی، به همت پژوهشکده فناوری سلامت دانشگاه صنعتی امیرکبیر و «شتابدهنده فست» دانشگاه صنعتی امیرکبیر و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و ستاد توسعه فناوری نانو و جمعی از فعالین حوزه سرمایه‌گذاری و صنعتی برگزار می‌شود. اهمیت بالای حوزه آرایشی در سلامت و اقتصاد کشور از یکسو و وجود پتانسیل بالقوه برای نوآوری با توجه به قابلیت بکارگیری تکنولوژی‌های روز دنیا از سوی دیگر سبب افزایش نرخ تقاضا و عرضه برای فعالیت در این حوزه گردیده است. در این فستاک، ایده‌های فناورانه حوزه زیبایی، پوست و مو ضمن تعامل و مشارکت با صاحبان سرمایه، شرکت‌های بزرگ، منتورهای تخصصی تولید و توسعه بازار درصدد برگزاری نخستین رویداد در این حوزه است. در این فستاک که با شعار « فردایی زیباتر و سالم‌تر با فناوری بومی» برگزار می شود ایده‌های فناورانه در بخش‌های آینده فناوری، ارزش اقتصادی و فناوری، ارزش بازار و نوآوری مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و صاحبان سرمایه، شرکت‌های بزرگ، منتورهای تخصصی تولید و توسعه بازار آثار برتر را هدایت و راهبری و در آن‌ها سرمایه‌گذاری می‌نمایند تا ایده‌هایی که از نظر ۴ خصیصه فوق حائز رتبه شدند تجاری‌سازی شده و وارد بازار گردند. در این فستاک، صاحبان سرمایه و صنایع می توانند نیازهای فناورانه خود را اعلام نمایند تا فناوران بتوانند ایده های فناورانه خود را در برای رفع آن نیاز اعلام نمایند. درضمن به منظور هم افزایی فناوران از طریق تیم سازی، افرادی که مهارتهای تخصصی در این حوزه دارند با ثبت مهارت خود در سایت فستاک، به تیم های حرفه ای منتقل و با آنها مشغول فعالیت می شوند. از جمله اهداف این رویداد ارتقا سطح سلامت جامعه از طریق استفاده از محصولات دانش‌بنیان داخلی، توسعه محصولات بومی حوزه­ زیبایی و توسعه­ برندهای داخلی در حوزه زیبایی است. علاقه‌مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر، ارسال طرح، حمایت از رویداد و همچنین اعلام آمادگی جهت سرمایه‌گذاری، به تارنمای رویداد به نشانی www.fastac.ir مراجعه کنند. مهلت ارسال طرح و شرکت در این رویداد ۳۰ آبان‌ماه ۱۴۰۱ می‌باشد.    

img_yw_news
چهارشنبه ۴ آبان ۱۴۰۱ -

رویداد AUT THINK با همکاری اداره انجمن علمی و پارک علم و فناوری

رویداد AUT THINK با همکاری اداره انجمن علمی و پارک علم و فناوری و با حمایت معاونت پژوهشی معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه صنعتی امیر کبیر برگزار می کند

img_yw_news
چهارشنبه ۴ آبان ۱۴۰۱ -

شرکت ترمیم عضو سریر

پارک علم و فناوری دانشگاه امیرکبیر روابط عمومی پارک علم وفناوری امیر کبیر  گفتگو با  شرکت "ترمیم عضو سریر" چاپ اختراع با عنوان: Activation of poly lactic acid (PLA) modification of its surface by electodeposition of catechol modified chitosan, for use in biomedical implants  در کشور انگلستان  (UK Patent) طراحی پروتز برای جایگزینی اندام از دست رفته با پیشرفت تکنولوژی های مدرن مرتبا رشد داشته است. نقص عضو منجر به نیاز به پروتز میتواند مادرزادی، یا در اثر ضربه، تصادف، جنگ، بیماری هایی مثل دیابت سرطان و غیره به وجود بیاید. در ایران بر اساس اعلان رسمی سازمان بهزیستی تعداد یک میلیون و سیصد هزار معلول در کشور به صورت رسمی وجود دارند که ۴۵۰ هزار نفر آنان معلول جسمی حرکتی می باشند. به دلایل مختلف  از جمله دلایل زیبایی شناختی، عدم راحتی پروتز، وزن بالا، عدم وجود کارآیی در پروتز، عدم توانایی در تامین هزینه پروتز و رشد فرد، که مشکل اصلی پروتز ها در کودکان است،استفاده از پروتز در بین افراد دچار نقص عضو هنوز محدود است. بعلاوه روش های سنتی و مواد تولید پروتز و ایمپلنت در گذر زمان گران و گرانتر شده که دلیل این امر نیاز به تطابق کامل با عضو باقی مانده، و پروسه تولید طولانی و گران قیمت تولید آن ها می باشد. بنابراین، روش های سنتی پاسخگوی نیاز موجود نخواهند بود و ورود تکنولوژی های نوین در تولید باعث منسوخ شدن این روش ها در دنیا شده است. مواد تولید شده توسط مخترعین، گامی بزرگ در پیشبرد این علم در علم و صنعت محسوب می شود. شرکت "ترمیم عضو سریر" (سهامی خاص)، به شماره ثبت ۵۸۹۲۲۰ واقع در پارک علم و فناوری دانشگاه امیرکبیر، با همت جمعی از نخبگان، متخصصین داخلی و خارجی، اساتید دانشگاهی، دانشمندان و با کمک تکنولوژی های روز دنیا، دانش انحصاری تولید پروتز و ارتز با استفاده از تکنولوژی اسکن و پرینت سه بعدی را در راستای خدمت به هموطنانمان در ایران ارائه می دهد. تمامی محصولات تولید شده در "شرکت ترمیم عضو سریر" به صورت کامل در داخل ایران طراحی، آزمایش و تولید می شوند و کیفیت محصولات در سطح محصولات باکیفیت جهانی می باشد. شرکت ترمیم عضو سریر با افتخار، تنها تولید کننده پروتزهای بیونیک در غرب آسیا بوده و تکنولوژی منحصربه فرد آن در دست محققین و دانشمندان شرکت "ترمیم عضو سریر" در راستای خدمت به بشریت به کار گرفته شده است.  

img_yw_news
شنبه ۱۶ مهر ۱۴۰۱ -

مصاحبه اختصاصی روابط عمومی با شرکت سما آریا نیک

مدیر عامل آکادمی سما آریانیک : سما آریانیک تنها شرکت دارای صنایع خلاق با موضوع آموزش تکنولوژی های نوین به کودکان و نوجوانان و همچنین فناور برتر پارک علم و فناوری دانشگاه امیر کبیر است .  

img_yw_news
سه شنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ -

رویداد فناورانه خودروهای آینده

مرکز تحقیقات و نوآوری صنایع خودرو سایپا با همکاری گروه خودرویی ستاد حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری رویداد فناورانه خود روهای آینده(۲) را با مشارکت شرکت های دانش بنیان و توانمد صنعت خودرو برگزار می کند

img_yw_news
یکشنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۱ -

ایوان فناوری ونوآوری افرا با همکاری پارک علم وفناوری دانشگاه صنعتی امیر کبیر برگزار می کند

آشنایی شرکت های متقاضی با مفاهیم  - تحقیقات بازار و تحلیل رقبا - مدل های رقابتی و سرفصل هزینه ای - پیش بینی جریان های نقدی - ارزش گذاری دانش فنی - مدل های مشارکت لت سرمایه گذار

img_yw_news
سه شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ -

سومین فراخوان طرح جوانه

صفحه 1 از 2    
اولین
قبلی
1